Rudzki Półmaraton Industrialny

28.07.2018 godz. 21:00

Rejestracja zawodników

Do półmaratonu zostało

dni
godzin
minut
58 sekund

Koszulka i medal

Tak prezentuje się projekt medalu oraz koszulka dla uczestników 3. Rudzkiego Półmaratonu Industrialnego, który 29 lipca dokładnie o 21:00 rozpocznie się w Rudzie Śląskiej. Dla osób zapisujących się do biegu jeszcze do końca czerwca obowiązuje niższa opłata startowa w wysokości 60 zł. Przypomnijmy, że start biegu poprzedzi koncert znanego rapera Mezo, który również wystartuje w zawodach. Dodatkowo z biegu przeprowadzono zostanie transmisja video na żywo transmitowana w internecie. 

 

 

Aktualnie na listach startowych widnieje już blisko 600 nazwisk zawodników. – Zachęcamy, by zapisać się jak najszybciej. Jeszcze do końca czerwca opłata ta wynosi 60 zł, następnie od 1 lipca wzrasta do 80 zł. Zapisy prowadzone będą do 15 lipca, po tym terminie zgłoszenia możliwe będą już tylko w biurze zawodów w dniu biegu, a opłata wynosić będzie 100 zł – podkreśla August Jakubik, rudzki ultramaratończyk i zarazem jeden ze współorganizatorów imprezy.

 

Organizatorzy dla wszystkich uczestników i gości szykują szereg niespodzianek i ciekawych wydarzeń, by pobyt w Rudzie Śląskiej wspominali jak najmilej. Niewątpliwie jedną z takich atrakcji będzie koncert znanego rapera Mezo. – Tego dnia najpierw o godz. 19:00 zagram koncert na rynku, a następnie pobiegnę z uczestnikami półmaratonu. Zapraszam 29 lipca do Rudy Śląskiej – zachęca Jacek MEZO Mejer. Koncert artysty to nie wszystko. Co czeka jeszcze biegaczy w Rudzie Śląskiej? Podobnie jak przed rokiem cały bieg za pośrednictwem kilku kamer będzie transmitowany na żywo w internecie oraz na telebimie znajdującym się na rynku. -  Ubiegłoroczna transmisja cieszyła się w sieci dużą oglądalnością, stąd decyzja o powtórzeniu tego przedsięwzięcia  - informuje August Jakubik, dyrektor biegu.

 

Kolejna niespodzianka na zawodników czekać będzie w pakietach startowych. Mowa tu o pamiątkowej koszulce. - Będzie to techniczna koszulka na „ramiączkach” z nadrukowanym własnym imieniem bądź pseudonimem. Z pewnością każdy z biegaczy wykorzysta ją później podczas letnich treningów – uważa August Jakubik. Próbny model koszulki został już „wyprodukowany” i prezentuje się okazale. Również ciekawie przedstawia się projekt medalu, który otrzymają zawodnicy na mecie biegu.  W tym roku medal przedstawia zabytkowy dworzec kolejowy w Chebziu i co ciekawe medal będzie w kształcie zabytkowego budynku.

 

Rudzki Półmaraton Industrialny to także interesująca trasa. Zawodnicy uczestniczący w III Rudzkim Półmaratonie Industrialnym przebiegać będą w pobliżu zabytków poprzemysłowych. Trasa biegu została poprowadzona na 7 kmpętli. – Zawodnicy pobiegną ulicą Niedurnego w kierunku Wirku, a start i meta biegu znajdą się na rudzkim rynku – mówi August Jakubik. – Trasa uzyskała w ubiegłym roku atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Będzie on ważny jeszcze przez 4 lata – dodaje. Dla zawodników chcących wystartować w imprezie przygotowano 1 500 miejsc.

 

Przypomnijmy też, że od lutego biegacze mogą przygotować się do pokonania dystansu półmaratonu uczestnicząc w specjalnych bezpłatnych treningach. Każdorazowo przychodzi na nie kilkadziesiąt osób. Treningi odbywają się w każdą środę o godz. 18:00 na Burloch Arenie w Rudzie Śląskiej Orzegowie. Natomiast od 8 maja w mieście organizowane są także bezpłatne warsztaty nordic walking.

 

Oprócz dystansu półmaratońskiego, na którym odbędzie się główna rywalizacja biegaczy, zawodnicy wystartują na dystansie 7 kmoraz w rywalizacji nordic walking. Ponadto, podobnie jak przed rokiem, w ramach imprezy odbędzie się bieg na szpilkach. – Dla najlepszych, którzy wezmą udział w tej zabawie, również przygotowane zostaną nagrody. Bieg odbędzie się na dystansie kilkuset metrów, a udział w nim będą mogli wziąć również panowie. Warunek jest jeden, każdy uczestnik cały dystans musi przebiec na szpilkach, które na mecie nie mogą być zniszczone. Minimalna długość obcasa to 7 cm – wyjaśnia Krzysztof Piecha, naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej
i Promocji Miasta.

 

Rudzki Półmaraton Industrialny po raz pierwszy odbył się w Rudzie Śląskiej 1 sierpnia 2015 r. Ubiegłoroczna edycja, która miała miejsce 6 sierpnia 2016 r., zgromadziła na starcie ponad 800 biegaczy. Dystans półmaratoński ukończyło 583 zawodników. Wśród uczestników zawodów znalazło się 226 rudzian. Nie zabrakło również zawodników z innych miast województwa śląskiego, a nawet biegaczy z Krakowa, Wrocławia oraz Poznania. Na dystansie półmaratońskim najlepsi okazali się Kenijczycy. Wśród mężczyzn wygrał Kamau Wilson Wambugu (1:10:18), natomiast wśród kobiet wygrała Matebo Ruth Chemisto (1:17:31). Pierwsze miejsce w biegu na 7 kmzajęli Zita Kacser (27:27) i Jan Kudłuczka (24:45), a w konkurencji nordic walking Anna Zaczyńska i Krzysztof Skiba. Z kolei najlepszymi rudzianami okazali się Katarzyna Czyż i Artur Rosiński.

Organizatorzy

Sponsorzy i Partnerzy

Patronat medialny