Rudzki Półmaraton Industrialny

28.07.2018 godz. 21:00

Rejestracja zawodników

Do półmaratonu zostało

dni
godzin
minut
58 sekund

Utrudnienia w ruchu i zmiany w komunikacji miejskiej

W trakcie półmaratonu wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu drogowego oraz komunikacji miejskiej.

Zmiany w organizacji ruchu drogowego

29 lipca od godz. 20:00 do godz. 01:00 wystąpią następujące zmiany w ruchu drogowym:

 

  • Dla ruchu zamknięta zostanie ul. Damrota, Markowej, Objazdowa, Ofiar Katynia, Kupiecka i Niemcewicza oraz ul. Obrońców Westerplatte na odcinku od ronda przy ul. 1 Maja do ronda przy ul. Niedurnego.
  • Dla ruchu zamknięta zostanie ul. Niedurnego na odcinku od skrzyżowania z ul. Czarnoleśną i Chorzowską do ul. Hallera. Ruch będzie poprowadzony objazdem ul. Parkową.
  • ul. Niedurnego od ronda przy ul. Obrońców Westerplatte do skrzyżowania z ul. Czarnoleśną i Chorzowską będzie jednokierunkowa z kierunkiem jazdy w stronę Chebzia.
  • ul. Katowicka od ul. Niemcewicza do ul. Dąbrowskiego będzie zawężona, ruch odbywać się będzie wahadłowo.
  • ul. Dąbrowskiego będzie jednokierunkowa z kierunkiem ruchu w stronę ul. Katowickiej.
  • ul. Teatralna będzie jednokierunkowa z kierunkiem jazdy w stronę ul. Dąbrowskiego. Postój taksówek zostanie przeniesiony na drugą stronę ulicy.
  • Wyłączony zostanie prawy pas ul. 1 Maja od ul. Teatralnej do ul. Targowej oraz od wyjazdu na wysokości nr 216 do ul. Hallera.
  • ul. Hallera będzie jednokierunkowa z kierunkiem jazdy w stronę ul. 1 Maja. 
  • Zamknięta dla ruchu będzie również droga wewnętrzna za C.H. Domino. Służby kierujące ruchem umożliwią dojazd do budynków przy ul. Obrońców Westerplatte 30 i 32.

 

Uwaga! Na ul. Parkowej od godz. 18:00 do 0:00 wyłączone z parkowania zostaną miejsca postojowe znajdujące się wzdłuż ulicy. Dzięki uprzejmości sklepu NETTO kierowcy w tym czasie korzystać mogą bezpłatnie z parkingu znajdującego się przy sklepie

Zmiany w organizacji komunikacji zbiorowej

29 lipca od godz. 21:00 do godz. 0:00 wystąpią następujące zmiany w organizacji komunikacji zbiorowej

Przystanek autobusowy o nazwie „RUDA ŚLĄSKA NOWY BYTOM URZĄD MIASTA” zostanie tymczasowo przeniesiony na ul. Parkową.

Przystanek ten będzie obsługiwał podróżnych dwukierunkowo (na dwóch stanowiskachprzystankowych), tj. jadących w kierunku Rudy Śląskiej - Chebzia oraz jadących w kierunku Rudy Śląskiej - Wirku.

Ponadto przystanek ten dla wszystkich autobusów jadących kierunkowo do Rudy Śląskiej – Chebzia na czas biegu przejmuje zadanie przystanku autobusowego o nazwie „RUDA ŚLĄSKA – NOWY BYTOM CENTRUM” usytuowanego przy ul. Czarnoleśnej, który ze względu na zamknięcie ul. Objazdowej nie będzie obsługiwał podróżnych jadących w kierunku Rudy Śląskiej – Chebzia.

Organizatorzy

Sponsorzy i Partnerzy

Patronat medialny