Rudzki Półmaraton Industrialny

28.07.2018 godz. 21:00

Rejestracja zawodników

Do półmaratonu zostało

dni
godzin
minut
58 sekund

Ruszają treningi biegowe

7 marca ruszają bezpłatne treningi biegowe przygotowujące do IV Rudzkiego Półmaratonu Industrialnego. Zajęcia odbywać się będą na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Czarnoleśnej w każdą środę o godz. 18:15.

Tegoroczny cykl przygotowań rozpocznie się 7 marca br. Zajęcia poprowadzi rudzki ultramaratończyk – August Jakubik. Będziemy się one odbywały w każdą środę o godzinie 18:15 na nowym stadionie lekkoatletycznym  przy ul. Czarnoleśnej. - W czasie zajęć będziemy tworzyć grupy według stopnia zaawansowania biegowego – tłumaczy Jakubik. - Szczególnie zachęcamy osoby, które dopiero rozpoczynają przygodę z bieganiem. Ja ze swojej strony gwarantuję, że każdy, kto teraz rozpocznie treningi i będzie je regularnie realizował, jest w stanie bezpiecznie przebiec i ukończyć półmaraton i to w przyzwoitym czasie – deklaruje ultramaratończyk.

 

Punktem kulminacyjnym przygotowań będzie start w IV Rudzkim Półmaratonie Industrialnym, który wystartuje 28 lipca br. o godz. 21:00. Oprócz dystansu półmaratońskiego, na którym odbędzie się główna rywalizacja biegaczy, zawodnicy wystartują na dystansie 8 km oraz w rywalizacji nordic walking. Start i meta biegu zlokalizowane zostaną na stadionie lekkoatletycznym. Trasa biegu składać się będzie z 5 pętli i przebiegać będzie m.in przez rynek w Nowym Bytomiu. Podobnie jak we wcześniejszych latach trasa posiadać będzie atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Organizatorzy

Sponsorzy i Partnerzy

Patronat medialny